Lebka - Selenit 304 g

Kód: 05016800
949 Kč
Skladem (1 ks)
Lebka ze Selenitu, dekorace z polodrahokamu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Selenitová lebka. Selenit je průsvitnou formou sádrovce, která získala své jméno díky svému perleťovému vzhledu. Právě "měsíční" lesk spojuje kámen s řeckou bohyní Selene, paní měsíce. 

Lebka jako symbol provází lidstvo odedávna ve všech koutech světa. Byla součástí náboženských obřadů, alchymistických transmutací, magických rituálů. V různých kulturách a náboženstvích se význam lebky lišil, a tak zatímco v mexiku jsou lebky spojovány s uctěním památky zemřelých, dávným Aztékům sloužily lebky k léčení a na jiných místech zase sloužila jako připomínka smrti a pomíjivosti života. Se symbolem lebky se hojně setkáváme i dnes, často slouží jako výstraha či označení nebezpečí. Vždyť každé malé dítě zná znak pirátů - lebku se zkříženými hnáty. Stará dobrá vlajka Jolly Roger ovšem nesloužila pouze jako výstraha, ale symbolizovala heslo "pod jednou vlajkou sloužíme, pod jednou vlajkou zemřeme", a znamenala jednotu a loajalitu

Ačkoli lebka či kostra mohou vzbuzovat strach nebo odpor, jejich ztvárnění fascinuje lidstvo po staletí, a pohled do očí lebky zhotovené z krystalu prohlubuje soustředění a podle některých kultur dokonce navozuje trans. 

 

Upozornění: Selenit nesmí být dlouhodobě vystaven kontaktu s vodou, jinak ztratí svůj lesk.

Poznámka: uvedená délka je spíše orientační.

Doplňkové parametry

Kategorie: Duchovní předměty
Délka [cm]: 8
Materiál: Kámen
Skupina dárku: Magické dárky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: