Soška beton Ganesh 48 cm šedá

Kód: 09044500
ZDARMAZDARMA
Soška beton Ganesh 48 cm šedá
4 461 Kč
Skladem (2 ks)
Betonová soška hinduistického boha, Ganesh 48 cm, barva šedá

Detailní informace

Detailní popis produktu

Soška znázorňující boha Ganeshu vyrobená z betonu je ideální do venkovních prostor. Ganesha umístěný na balkoně, terase nebo zahradě poslouží jako harmonizující dekorace a zároveň jako symbol ochránce.

A nezapomeňte sošku Ganeshy postavit na stolek nebo jiný podstavec. Nechat ji totiž položenou přímo na zemi se považuje za neuctivé.

Poznámka k dopravě: zboží je možné pouze osobně vyzvednout nebo se s námi domluvit na individuální přepravě. V případě zájmu o doručení nás prosím kontaktujte.

GANESH

Jeden z nejoblíbenějších hinduistických bohů. Bůh rozvážnosti, moudrosti a umění. Je vlídný, pomáhá odstraňovat překážky a obtíže. Pro svou laskavou povahu je obecně pokládán za ochránce příbytků. Je vzýván před začátkem každé nové cesty, podniku, stěhování. Ganesha má sloní hlavu,chobot (který odstraňuje překážky), někdy jeden kel. Obvykle má dvě řady paží, ve kterých nese známé atributy: ulitu, disk, žezlo a leknín. V jeho objemném břiše se ukrývá celý vesmír. Jeho posvátným zvířetem je krysa, která mu sedí u nohou.

Existuje celá řada legend pojednávajících o tom, jak Ganesha ke sloní hlavě přišel. Pro zajímavost uvádíme tuto:

Matka Párvatí si stvořila syna Ganeshu z kousku svého oděvu, za nepřítomnosti svého muže (Šiva). Jednoho dne poslala Ganeshu, aby hlídal dům a nikoho dovnitř nepouštěl, zatímco ona se bude koupat. V tom se vrátil Šiva, (svého syna neznav), v podezření, že natrefil na milence své ženy, uťal Ganeshovi hlavu. Po zjištění skutečnosti, vydal se Šiva na cestu a prvnímu tvorovi kterého potkal, setnul hlavu. Ganeshovi tak věnoval hlavu slona.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sošky
Druh sošky: Ganesha
Materiál: Beton
Výška [cm]: 48

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: