Mandala - Thanka - Life of Buddha

Kód: 05008500
ZDARMAZDARMA
Mandala - Thanka - Life of Buddha
3 979 Kč
Skladem (1 ks)
Thanka malovaná na plátně, Život Buddhy, s podpisem tvůrce obrazu - tibetského lámy

Detailní informace

Detailní popis produktu

Život Buddhy
Před mnoha lety ve městě Lumbiní žil král Šuddhódan s královnou Májádéví. Král s královnou už nějaký čas nemohli mít děti a to je velmi rmoutilo. Jednou večer se královně Májádéví zjevil ve snu bílý slon. Buddha v podobě bílého slona vstoupil do jejího lůna a královna otěhotněla. Jednoho dne se královna vydala navštívit své rodiče. Cestou si chtěla odpočinout a zastavila se v půvabném háji u Lumbiní, kde porodila Buddhu. Ten, ihned po narození, udělal sedm kroků vpřed. Na nebi se objevili bohové a bohyně naplněni radostí z jeho zrození. Sedmého dne po narození matka Májádéví zemřela.

Protože se narodil jako princ, jeho otec ho učil mnoha dovednostem jako je jízda na koni, šermování, lukostřelba a plavání. Buddha měl velmi laskavou povahu. Vždy velmi vážně a hluboce přemýšlel a nikdy netíhnul k ničemu materiálnímu nebo světskému. Avšak král chtěl, aby se jeho syn stal velkým králem, dokonce lepším než on sám. Takže, aby mu udělal radost, dal vystavět spoustu sezónních zahrad a zařídil, aby se v nich pro pobavení Buddhy konala skvělá hudební a taneční představení. V pravý čas si Buddha vzal za ženu krásnou princeznu Jašódharu, která mu porodila syna Ráhula. Avšak ani jeden z těchto radostných prožitků ho neučinil šťastným.

Jednoho dne zatoužil opustit hranice paláce a vydat se do světa. Jak putoval krajem, spatřil starce. Nikdy předtím nespatřil tak starého člověka, uvědomil si, že stáří je nevyhnutelné a že i on jednoho dne zestárne. Toto poznání ho velmi rozesmutnělo. Při svém putování také spatřil mnoho nemocných a těch, co zemřeli. Pak potkal mnicha a dozvěděl se, že hledá osvícení. Také on chtěl najít osvícení a příčinu utrpení. Buddha se už nedokázal radovat ze života v paláci, viděl příliš mnoho utrpení a musel najít jeho příčinu. Odešel daleko ze země, cvičil se v meditaci a naučil se mnoho věcí od mnoha učitelů. Ale pořád ještě nenašel to poznání, které hledal a přitom už vyzkoušel spoustu forem meditace. Po šesti letech meditací velmi zeslábl a byl jen kost a kůže. Z toho se poučil, že musí následovat střední cestu, protože zjistil, že na to, co musí udělat, potřebuje sílu. A tak začal znovu jíst. Nakonec dosáhl osvícení neboli probuzení (Buddhahood). Poté, co dosáhl osvícení, cestoval Buddha na mnohá místa a kázal lidem. Jednoho dne dospěl k parinirváně, absolutnímu osvícení, opustil tento svět a vrátil se zpátky do nebe.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mandaly
Druh mandaly: Mandala tibetská
Rozměry malby š x v [cm]: 40 x 52
Ruční malba: Ano
Skupina dárku: Magické dárky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: