Lebka - Sodalit 317 g

Kód: 05017300
859 Kč
Skladem (1 ks)
Lebka ze Sodalitu, dekorace z polodrahokamu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sodalitová lebka. Sodalit je málo známý ale poměrně vzácný zástupce polodrahokamů, který na celém světě můžeme najít pouze na třech místech. Tmavě modrý kámen je často protkán bílými žilkami, a v podobě leštěných valounků se často používá jako dekorace.

Lebka jako symbol provází lidstvo odedávna ve všech koutech světa. Byla součástí náboženských obřadů, alchymistických transmutací, magických rituálů. V různých kulturách a náboženstvích se význam lebky lišil, a tak zatímco v mexiku jsou lebky spojovány s uctěním památky zemřelých, dávným Aztékům sloužily lebky k léčení a na jiných místech zase sloužila jako připomínka smrti a pomíjivosti života. Se symbolem lebky se hojně setkáváme i dnes, často slouží jako výstraha či označení nebezpečí. Vždyť každé malé dítě zná znak pirátů - lebku se zkříženými hnáty. Stará dobrá vlajka Jolly Roger ovšem nesloužila pouze jako výstraha, ale symbolizovala heslo "pod jednou vlajkou sloužíme, pod jednou vlajkou zemřeme", a znamenala jednotu a loajalitu

Ačkoli lebka či kostra mohou vzbuzovat strach nebo odpor, jejich ztvárnění fascinuje lidstvo po staletí, a pohled do očí lebky zhotovené z krystalu prohlubuje soustředění a podle některých kultur dokonce navozuje trans. 

 

Poznámka: uvedená délka je spíše orientační.

Doplňkové parametry

Kategorie: Duchovní předměty
Materiál: kámen
Délka [cm]: 8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: